2019 Vasario 21 d. 18:45:20

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

Tėvelių dėmesiui

Fizinis aktyvumas – bet kokia žmogaus kūno judėjimo išraiška, sukelianti didesnę medžiagų apykaitą negu ramybės būklėje. Fizinis aktyvumas yra būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis, teigiamai veikianti vaiko, o vėliau ir suaugusiojo sveikatą. Fizinis pasyvumas plačiai pripažintas kaip vienas pagrindinių rizikos veiksnių, lemiančių sergamumą lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis.

Ypač svarbūs yra socialiniai veiksniai, gyvenimo sąlygos ir auklėjimas. Todėl pati didžiausia atsakomybė ir tenka vaikui ar paaugliui artimiems žmonėms:– tėvams, pedagogams ir draugams. Nuo jų požiūrio į fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, nuo jų žinių, nuo jų pačių rodomo pavyzdžio priklauso vaikų sveikata ir fizinis aktyvumas. Kad vaikai susidomėtų ir įsitrauktų į ilgalaikę fizinio aktyvumo veiklą, ypač svarbi yra jos įvairovė, spalvingumas, asmeninis aktualumas.

Svarbiausia yra visais įmanomais būdais skatinti, palaikyti, stimuliuoti natūralų vaiko poreikį judėti. Privalomų kūno kultūros pamokų pakankamam fizinio aktyvumo lygiui padidinti tikrai neužtenka, todėl ypač didelis dėmesys turi būti skiriamas fizinio aktyvumo skatinimui po pamokų.

Padidinti vaikų ir paauglių fizinį aktyvumą galima mokykloje (ypač pertraukų metu), laisvalaikiu namuose. Aktyvaus laisvalaikio pavyzdžiai: mėgėjų krepšinis, futbolas, tinklinis, badmintonas, plaukimas, pramoginiai ir sportiniai šokiai, važiavimas dviračiu, greitas ėjimas pėsčiomis, lipimas laiptais, važiavimas riedučiais ir daugelis kitų aktyvių vaikiškų žaidimų. Naudingi ir namų ruošos darbai: langų plovimas, grindų plovimas, automobilio plovimas, dažymas, apsipirkimas parduotuvėje, pasivaikščiojimas su naminiais gyvūnais, visi sodo ir aplinkos priežiūros darbai ir kt.

Net ir silpnesnės sveikatos, turinys nedidelių raidos sutrikimų ar nutukę vaikai gali kuo puikiausiai dalyvauti įvairiose fizinio aktyvumo veiklose. Tik kartais gali tekti pasikonsultuoti su specialistais ir skirti tokiems vaikams daugiau dėmesio ir laiko.

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje mokiniai gali  papildomai lankyti

krepšinio, tinklinio, kvadrato ir stalo teniso būrelius. Prašome paraginti savo vaikučius aktyviai dalyvauti.

Pagal Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informaciją

parengė Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kriščiūnienė

Dabar naršo

Dabar svetainėje 31 svečiai (-ių) ir narių nėra

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Sveikatiada

ŠMM

Perspėjimo sistema