2020 Gegužės 28 d. 09:39:34

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

TOLERANCIJOS DIENA

1995 m. UNESCO lapkričio 16 – ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų.

Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos bendruomenė, kaip ir daugiau nei 1000 šalies  mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungti  prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“.

Kaip švyturys reiškią saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškia pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius.

Visą savaitę klasės valandėlių, darželio grupių užsiėmimų metu vyko pokalbiai, diskusijos  tolerancijos tema. O ugdytinių darbų parodos mokyklos erdvėse dar ne vieną dieną primins apie tolerancijos poreikį mūsų visuomenėje.

Socialinė pedagogė Rasa Domeikienė

Nuotraukos

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Sveikatiada

Nerūkysiu

ŠMM

Perspėjimo sistema