2019 Gegužės 22 d. 21:47:28

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas mokykloje

Lapkričio 23 dieną visa Lietuva kasmet mini Lietuvos kariuomenės dieną. Neabejojam, kad minės ir šiais metais. Tuo labiau, kad tai ne eilinis paminėjimas, o 100-mečio sukaktis. Na, o mes – Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinės mokyklos bendruomenė – Lietuvos kariuomenės 100-ąsias metines prisiminėme ir pagerbėme 2018 m. lapkričio 16 d. Tiesiog taip reikėjo. Mūsų mokyklos partneriai - Lietuvos KOP ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas – kitaip negalėjo atvykti į mūsų mokyklą.

Taigi lapkričio 16 d. jau nuo pat ryto mokykloje buvo jaučiamas šventinis jaudulys. Nusprendėme pamokų nedaryti, o visos dienos veiklą paskirti atvykusiems svečiams. Pirmiausia karininkai aplankė pačius mažiausiuosius – ikimokyklinio skyriaus vaikučius pabiručius ir 1-4 klasių moksleivius. Po to iš karto visi sugužėjome į sporto salę, kur mokytojo Karolio Vančio vadovaujami 5-10 klasių moksleiviai ir karininkai, pasiskirstę į komandas, varžėsi linksmose estafetėse. Sportines varžybas pabaigė krepšinio rungtynės, kuriose žaidė mišrios vyresniųjų moksleivių ir karininkų komandos. Nugalėjo draugystė ir gera nuotaika.

Šiek tiek atsipūtę po gero fizinio krūvio, išbandėme ir minties jėgą viktorinoje „Protų mūšis“, skirtoje Lietuvos 100 – mečio paminėjimui. Mokytojai Jolita Štrimienė ir Virgilijus Pinaitis buvo parengę įdomių klausimų apie Lietuvą, jos istoriją, Lietuvos kariuomenę.

Na, o šventinės dienos programą pabaigė šventinis koncertas, kur skambėjo dainos ir linksmai trypė šokėjai. Koncertą padėjo paruošti mokytojos Ieva Janauskaitė, Irena Petkevičienė, Kristina Glinskienė (Viešvilės pagrindinė mokykla) ir Edita Gylienė. Smagu, kad koncerto programoje dalyvavo ne tik mūsų, bet ir Viešvilės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Susirinkusius žavėjo ne tik koncertiniai pasirodymai, bet ir mokytojos Vidutės Povilauskienės šiai šventinei dienai papuošta mokykla.

Taigi gera prisiminti tai, kam nuoširdžiai ruošėmės, gera buvo matyti linksmus mūsų mokyklos partnerių ir draugų - Lietuvos KOP ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų bataliono vyrų - veidus. Ir, kaip buvo pasakyta koncerte, visur ir visada būkime tokie, su kuriais visi norėtų eiti į žvalgybą.

Parengė mokytoja Edita Gylienė

Nuotraukos

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Sveikatiada

ŠMM

Perspėjimo sistema