2022 Rugsėjo 25 d. 08:44:21

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Pagrindinis

STOVYKLA „SAKALE, LĖK“ VIENIJA!

Kaip ir kasmet besibaigiantys 2021/2022 mokslo metai Smalininkų L. Meškaitytės pagrindinėje mokykloje išžygiavo į vasarą tvirtu kareivišku žingsniu – mūsų mokykloje vėl nuo ryto iki vakaro girdėjosi edukacinės – karinės – sveikatinimo stovyklos „Sakale, lėk!“ šurmulys. Šiais metais į stovyklą sugužėjo 141 moksleivis iš įvairiausių Lietuvos mokyklų: Jurbarko Vytauto Didžiojo ir Naujamiesčio progimnazijų, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos, Viešvilės pagrindinės mokyklos, Kauno generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus, Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos, Panevėžio, Klaipėdos, Vilkaviškio, Marijampolės, Tauragės, Šilutės, Šiaulių rajonų mokyklų mokiniai. Dalyvavo ir Ukrainos vaikai, šiuo metu gyvenantys Smalininkuose, Viešvilėje ir Jurbarke, ir, žinoma, mūsų pačių mokyklos 4-10 klasių moksleiviai.

Stovykla vyko 2022 m. birželio 13-16 dienomis. Vaikai gyveno pagal karinės disciplinos taisykles, priėmė kasdienius iššūkius, išmoko įvairių karinio gyvenimo įgūdžių, dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė Karinių oro pajėgų karininkai. Visi pajuto draugiškumo, asmeninės atsakomybės už save ir kitą žmogų, drąsos, ištvermės svarbą. Kaip sakoma, „vienas už visus – visi už vieną“. Užsiėmimai vyko mokyklos aplinkoje, Žirniškių tankodrome, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų batalione Sakalinėje.

Kaip ir kasmet pirmoji stovyklos diena buvo labiausiai kupina blaškymosi, įvairių nežinojimų, drausmės klaidų, bet kitos dienos nejuntamai bėgte prabėgo, einant į žygius, rungtyniaujant, mokantis išgyvenimo gudrybių. Dalyviai nė nepajuto, kaip svetimi, nepažįstami žmonės tapo draugais, o ketvirtąją – paskutiniąją – stovyklos dieną po stovyklos uždarymo dažnas klausė: „Kodėl taip trumpai? Ar kitais metais bus?“. Todėl, vis dar tebejausdami stovyklos „Sakale, lėk! 2022‘“ dvasią, nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą, numatant stovyklos veiklas ir padėjimą jas įgyvendinti stovyklos metu, mūsų ištikimiems partneriams Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazei ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajam pėstininkų batalionui. Dėkojame savo patiems artimiausiems partneriams, tai Jurbarko rajono savivaldybei ir merui Skirmantui Mockevičiui už finansinę paramą, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centrui ir jo vadovui Arvydui Griškui, Smalininkų TV mokyklai ir jos direktorei Inai Budrienei, Žirniškių tankodromui, Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už paramą organizuojant ir įgyvendinant numatytą stovyklos programą, Eligijaus ir Inesos Kazikaičių šeimai už šratasvydžio žaidimą. Išskirtinį AČIŪ norime ištarti Amerikos lietuvių paramos draugijai „Lietuvos dukterys“ už finansinę paramą, organizuojant stovyklos veiklą.

Ši stovykla– 9 -oji. Džiaugiamės, kad jos poreikis ir populiarumas per šį visą laikotarpį nė trupučio nesumenko, o tik išaugo, todėl viltingai sakome: „Iki susitikimo stovykloje „Sakale, lėk!“ 2023 metais!“ - ir Dangus mums tepadeda.

Mokytoja Edita Gylienė

I diena

II diena

III diena

IV diena

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Saugios erdvės ženklas

Žuvininkystės programa

Zipio draugai

Nerūkysiu

ŠMM

Sveikatiada

Obuolio draugai