2020 Balandžio 2 d. 12:43:59

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

 Praktiniai užsiėmimai

Vasario mėnesį Smalininkų Lidijos Meškaitytės darželio ir mokyklos pradinukai turėjo sveikatos ciklo pamokėles. Kurias vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kriščiūnienė. Priešmokyklinio ugdymo ir pirmos klasės mokinukai dalyvavo paskaitėlėje ,,Jeigu būsi atsargus augsi sveikas ir stiprus.“ Tai paskaitėlė skirta vaikams supažindinti su galimais pavojais gyvenime. Informacija apie didžiausias nelaimingų atsitikimų priežastis ir jų išvengimo būdus. Vaikai prisiminė saugaus elgesio taisykles, komentavo matytas ir patirtas situacijas.

Kaitas užsiėmimas 1-2 kl. mokiniams vyko apie burnos higieną, dantuko sandarą. Praktinių užsiėmimų metu, kiekvienas turėjo galimybę pademonstruoti savo dantukų valymo įgūdžius. Už tai visi gavo ,,Voveriuko baltadančio švytinčios šypsenos“ pažymėjimus ,bei knygeles ,,Sveiki dantys“ – tai spalvinimo ir užduočių knygelė apie dantukų sandarą ,priežiūrą ir sveiką mitybą, spalvingą dantų valymo kalendorių bei 6žingsnių atmintinę skrajutę. Skambant dantukų dainelei visi su malonumu pasimankštino.

3-4 klasės mokiniai dalyvavo prevencijos pamokėlėje,, Žalingų įpročių žala sveikatai“ Tai pamokėlė taikoma jaunesniojo amžiaus mokiniams siekiant užkirsti kelią psichiką veikiančių medžiagų vartojimui. Juk mokyklos aplinka labai svarbi pirminei prevencijai vykdyti. Todėl šiuolaikinėje prevencijoje taikoma formulė: žinios, gyvenimo įgūdžiai, nuostatos ir vertybės. Šia paskaitėle siekta įtraukti visus mokinius nuotykių apsvarstymui, kritiškam įvertinimui, siekta, kad kiekvienas pateiktų savo nuomonę ir žinias. Visi mokytųsi tam tikrose situacijose pasakyti ,,Ne“. Visgi mokymas pasakyti tvirtą ,,Ne“ yra ilgas ir nuoseklus procesas kurio esmė įgalinti vaiką pačiam teisingai pasielgti. Baigiant pamokėlę visi dalyviai gavo pamokančias spalvinimo knygeles ,,Cigarečių miestas“

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Danutė Kriščiūnienė

Nuotraukos

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Sveikatiada

Nerūkysiu

ŠMM

Perspėjimo sistema