2024 Liepos 15 d. 03:10:54

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

 

5–10 KL. MOKINIŲ KONFERENCIJA „ŽINAU, MOKU, GALIU“

   Mokykloje vyko išskirtinė ir nuotaikinga konferencija „Žinau, moku, galiu“, subūrusi 5-10 klasių mokinius ir mokytojus. Ši diena buvo skirta parodyti ir pristatyti vieni kitiems savo projektines veiklas, kurios buvo 1-2 dviejų savaičių intensyvaus ir kūrybiško darbo rezultatas.
   Konferencija prasidėjo mokyklos fojė, tylos minute pagerbiant Gedulo ir vilties dieną bei tremties aukas. Istorijos kabinete mokiniai buvo sukūrę tremties traukinių maketus, kurie simbolizavo sunkias mūsų tautos istorijos akimirkas. Šis minėjimas buvo jaudinantis ir prasmingas, skatinantis mokinius prisiminti ir gerbti istoriją.
   Iš istorijos kabineto ir ten pristatytų projektų persikėlėme į biologijos klasę, kur toliau tęsėsi 5–10 kl. mokinių projektinių darbų pristatymai. Mokinių projektų įvairovė buvo stulbinanti – nuo matematikos ir geografijos projektų apie vandens matavimo stotį, jos išsaugojimą iki biologijos projektų apie augalus mokyklos aplinkoje, žuvis ir t.t. Kiekvienas pristatymas buvo unikalus ir parodė mokinių gebėjimus bei žinias įvairiose srityse. Mokiniai buvo parengę ir miestelio bibliotekos atnaujinimo planą bei kvietė vieni kitus sudalyvauti žaismingose viktorinose, kur visi dalyviai galėjo išbandyti savo žinias ir smagiai praleisti laiką.
   Po kiekvienos veiklos mokiniai vertino vieni kitų pristatymus, o kai kurių rungčių nugalėtojai gavo ir pačių mokinių paruoštus prizus. Tai skatino bendradarbiavimą ir draugišką konkurenciją, prisidėjo prie mokinių motyvacijos ir entuziazmo.
  Renginį vainikavo 10 klasės mokinių trumpo spektaklio pastatymas pagal J. Grušo kūrinį „Meilė, Džiazas ir velnias“, kuris sulaukė didžiulio žiūrovų palaikymo ir tapo puikiu baigiamuoju akcentu.
  Ši konferencija buvo puikus pavyzdys, kaip bendras mokinių ir mokytojų darbas gali sukurti įsimintiną ir vertingą mokymosi patirtį, skatinančią kūrybiškumą, žinių siekimą ir bendruomeniškumą.

                                                                                                                                                                             Mokytoja Vilija Pašukytė

                     Nuotraukos