2020 Liepos 14 d. 09:15:30

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla

Darželyje taikomi S. Kneipo sveikatinimo elementai

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Žaneta Gribauskienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje “Sebastiano Kneipo sveikatinimo metodo integravimo poveikis ir tvarumas šiuolaikinėje švietimo sistemoje”, kuris vyko Birštone. Pirmą kartą Lietuvoje paskaitas skaitė net trys ilgametę patirtį vaikų sveikatinimo srityje, pagal S. Kneipo metodiką, turintys lektoriai iš Vokietijos. Lektorės mielai pasidalino vertinga savo 15 – mete patirtimi dirbant su vaikais, jų sveikatos stiprinimo ir sveiko gyvenimo būdo įgūdžių ugdymo srityje, taikant 5 S. Kneipo sveikatinimo elementus.  S. Kneipo metodikos esmė – 5 sveikatinimo elementai:

v     subalansuota mityba;

v     vandens terapija (grūdinimas);

v     vaistažolių terapija (augalinės arbatos, eteriniai aliejai);

v     judėjimas;

v     harmonija arba tvarkos terapija (ne tik fizinė, bet ir minčių, veiklos bei aplinkos harmonija).

Fitoterapeutė, medicininį išsilavinimą turinti Barbara Skarupke (Hüttenberg, Vokietija), 14 metų vedanti apmokymus visiems besidomintiems vaistažolėmis, pasidalino žiniomis, kaip visapusiškai jas pritaikyti ne tik ruošiant maisto patiekalus, bet ir pačiam pasigaminti gydančių tepalų, sužinoti, kokios vaistažolės tinka darželinukams ir moksleiviams. Savo žiniomis ir patirtimi pasidalino ir kiti lektoriai.

Lektorių pastebėjimai motyvavo eiti šiuo sveikatinimo keliu. Darželyje įrengtas S. Kneipo takas, vyksta judrios veiklos, vaistažolių ir vandens terapijos, valgomas subalansuotas maistas. Vaikai patiria daug gerų emocijų. Pavasarį darželio kieme įsirengsime vaistažolių darželį. Dar labiau pritaikysime aplinką sveikatinimo procedūroms.

Tikime, kad,  taikant S. Kneipo sveikatinimo elementus, vaikai augs sveikesni, bus geresnė medžiagų apykaita, stipresnė imuninė sveikata.

Priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Žaneta Gribauskienė

Nuotraukos

ES Struktūrinė parama

eTwinining

eTwinining

Sveikatiada

Nerūkysiu

ŠMM

Perspėjimo sistema